top of page

ezekben tudlak a legjobban támogatni

önbizalom

Mindenki ismeri ezt a szót. Olyan szép ez a magyar szó: Ön - bizalom. Van, akinek túl sok van, van, akinek éppen elég, és van, akinek egyáltalán nincs. Mindenkinek van valamennyi. Bizalom magunkhoz, hit magunkban. Bennünk van. Akinek van és alázattal kezeli, tudja, hogy milyen fantasztikus érzés, amikor saját magunk irányítjuk az életünket, értékeljük azt, amink van, hálásak vagyunk érte, hogy nap mint nap boldogan kelünk fel, egy nagyszerű napot teremtve haladunk a kitűzött céljaink felé. Hiszünk magunkban, tudjuk, hogy meg tudjuk csinálni.

Vannak olyan nehéz napok, hetek az életben, amikor önbizalmunk a negatív körülmények hatására valahol elbújik bennünk, nem tudjuk merre menjünk, mit csináljunk. Nagyon hálás vagyok Laurának, hogy az Önbizalom nagykövet csapatának tagja lehetek, és olyan embereket tudok támogatni erÅ‘mmel, hitemmel, meggyÅ‘zÅ‘désemmel, kitartásommal, akik elvesztették vagy nem találják a saját magukban lévÅ‘ hitet, szeretetet, erÅ‘t, nincsenek tisztában a saját magukban rejlÅ‘ csodálatos tulajdonságaikkal, azonban tudják, hogy nekik is jár a boldogság, a szeretet, megbecsülés - hiszen mindenki a legjobbat érdemli. 

párkapcsolat

A jó házasság titkának megismerése 37 éve kezdÅ‘dött, ugyanis akkor ismertem meg a férjem. 35 éve mondtuk ki a boldogító igent, ismerjük  a kapcsolat minden örömét, fájdalmát, nehézségét, boldogságát  A házasságkötéskor kimondott elsÅ‘ nagy IGEN-t ugyanis több millió IGEN követte közös életünk során, de a hosszú évek alatt rájöttem arra, hogy a jó házasság, párkapcsolat nem csak igenekbÅ‘l áll. Ahhoz, hogy jól érezzük magunkat sokat kell tenni érte, elhatározás, eltökéltség, megértés, önismeret, önkritika, felelÅ‘sségvállalás, támogatás, elfogadás, szorgalom, türelem és szeretet- nem hiányozhat a szótárunkból.

best coaching, premiumcoach
önismeret

Kapcsolódás önmagaddal

Az önismeret gyakran használt kifejezés, amely alatt azt értjük, hogy az egyén ismeri saját személyiségének összetevÅ‘it, határait és lehetÅ‘ségeit, betekintése van viselkedésének rugóiba, hátterébe, motívumrendszerébe, és helyesen ítéli meg az emberi kapcsolatokban játszott szerepét, hatását.

Felmerültek már benned a kérdések: Ki vagyok én? Mit akarok elérni az életben? Milyen vágyaim vannak? Ha megtaláltad, vagy legalábbis kerested a választ, tulajdonképpen azt nevezzük önismeretnek. Az önismeret fogalma egyfajta törekvést jelent, ami saját magunk megértésére irányul. Mit miért teszek, és egyáltalán, milyen vagyok én? Ezek mind részei annak a folyamatos önmonitorozásnak, amelyet az önismeret céljából végzünk.

asszertivitás

Az asszertivitás egy olyan magatartásforma, amely figyelembe veszi a beszélgetés során mindkét fél igényeit, jogait, és igyekszik egy mindkét fél számára kielégítÅ‘ megoldást találni az adott szituációban. Aki asszertíven kommunikál, nem fél kifejezni a saját igényeit és érzéseit, és érzékenyen reagál a másik fél hasonló jelzéseire is. A kulcspontja az, hogy az asszertíven viselkedÅ‘ ember számára nem csak önmaga vagy nem csak a másik fél a fontos, hanem mindkét fél igényei egyformán fontosak, és win-win, azaz gyÅ‘ztes-gyÅ‘ztes helyzet kialakítására törekszik.

Mi kell ahhoz, hogy valaki asszertíven tudjon kommunikálni?

Elengedhetetlen a magabiztosság, az önbizalom, hogy teljes mértékben tisztában legyen az egyén azzal, hogy milyen jogai, szükségletei, igényei vannak, és hol vannak a határai, meddig tud engedni ezekbÅ‘l és meddig hajlandó engedni ezekbÅ‘l. 

konfliktuskezelés

Konfliktusok voltak, vannak, és lesznek. A szó meglehetÅ‘sen “rossz marketingje” mellett talán furcsa lehet ilyet kijelenteni, de azt mondhatjuk, hogy hála az égnek. A konfliktusok biztosítják ugyanis különbözÅ‘ségünket: emiatt vagyunk mások, mint a többiek, ez adja különlegességünket, egyediségünket, miközben új megoldásokat segít elÅ‘, és támogatja a változást, a fejlÅ‘dést. A konfliktusok jelenléte törvényszerű, és sok esetben hasznos, az egyetlen kérdés az az, hogyan kezeljük Å‘ket. A valódi kihívás tehát az, hogy mit kezdünk egy konfliktussal, ha megjelenik: ki tudjuk-e használni a benne rejlÅ‘ lehetÅ‘ségeket.

motiváció célkitűzés

A célod alapvetÅ‘en neked fontos, attól függetlenül, hogy a megvalósításában mások támogatnak-e, vagy sem. A támogatásuk megszerzése akkor fontos, ha még függsz a véleményüktÅ‘l.

A megvalósítás hajtóereje a motiváció. 

A motiváció lényege, hogy részletes választ tudsz adni arra a kérdésre, hogy miért akarod a célt megvalósítani. És legfÅ‘képpen KIÉRT.

Terv, cselekvés, kezd el most.

Mindig az elsÅ‘ lépés a legnehezebb. 

Akárhányszor megállsz, annyiszor lesz szükséged egy újabb elsÅ‘ lépésre.

bottom of page